Mekanlarınıza Ayrıcalıklı Dokunuşlar...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Şekilli Camlar Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Modern Dekorasyon ve Özel Şekilli Camlar 

Şekilli camlar son zamanlarda hem dekorasyon amacıyla hem de bilimden eğitime kadar farklı alanlarda kullanılır hale geldi. Genel olarak 0,03 milimetre hassasiyetinde üretilen şekilli camlar, kullanım amaçlarına bağlı olarak farklı en ve boy oranları ile kalınlıklarda üretilebiliyor. 

Laboratuvarlardan evlere, iş yerlerinden otellere kadar farklı kullanım alanları olan hem dekoratif hem eğitsel, hem ticari hem bireysel tercih edilebilen şekilli camların kullanım alanları, özellikleri ve dayanıklı olup olmadıkları ile fiyatlarını etkileyen faktörler hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin…

[widget-152]

 

Şekilli Camlar Nerelerde Kullanılır? Şekilli Cam Kullanım Alanları

Şekilli camlar; dekoratif kullanım amaçlı camlardır. Cam balkonlar, teraslar, verandalar, kış bahçeleri için özgün ve modern seçenekler yaratmak için kullanılır. Kurumsal amaçlarla restoran, kafe, hastaneler, eğitim kurumları, sosyal tesisler, çay bahçeleri, düğün ve nişan mekanları, organizasyon alanları ve diğer açık hava mekanlar için de şekilli cam uygulamalarından yararlanılabilir. 

Ayrıca laboratuvarlarda ve bilimsel çalışma alanlarında da şekilli camlar kullanılabilir. Firmalar, kullanım amaçlarına göre şekilli cam üretimleri yaparlar. 

Şekilli Cam Dayanıklı Mı?

Şekilli camlar 0,03 mm kalınlıkta hassas camlar olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır. Darbelere karşı dirençlidir ve yüksek mukavemet gösterir. Kullanım alanlarına bağlı olarak aşırı yük ve baskıda direnci kaybolabilir. Güvenliğiniz için şekilli cam ve diğer camlara kesinlikle basınç uygulamamalısınız. Temperli camlar, füzyon camlar ve diğer cam çeşitleri gibi dayanıklı olduklarını söyleyebiliriz.

[widget-153]

Şekilli Cam Fiyatları – Neye Göre Belirleniyor?

Şekilli cam fiyatları; şekilli cam modelleri arasından yapacağınız tercihe, uygulama alanının türüne, kaç adet şekilli cam tasarımının yapılacağına, kullanılacak malzeme ve ekipmanlara, ekstra beklenti ve taleplerinize göre belirlenmektedir. Şekilli cam fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Efor Cam satış danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Şekilli cam siparişleriniz için ekibimizle görüştükten sonra keşif ekibimiz sizi ziyarete gelecek ve ihtiyaçlarınızı belirleyecek. Renk ve model talepleriniz alındıktan sonra üretim aşamasına geçilecek. Hızlı kargo ile ürünlerinizi en kısa sürede alırken projenize ve kullanım amaçlarınıza bağlı olarak montaj hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (216) 4088 08 06