Mekanlarınıza Ayrıcalıklı Dokunuşlar...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Füzyon Cam Tekniği ile Eşsiz Mekanlar Yaratın!

Şık ve Estetik Dekorasyonların Sırrı Mükemmel Camlar…

Şeffaf ve füzyon camın soğukken istenilen formda kesilmesi, ardından belirlenmiş şekle göre yerleştirildikten sonra cam için özel olan fırınlarda 750-900 derecede pişirilmesi işlemine cam füzyonu denir. Sonrasında ise çeşitli boyalar ve fırçalar yardımıyla süslenmesi söz konusudur. Füzyon tekniği tamamen el işidir ve hiçbir obje diğerinin aynısı olmaz. 

Fizyon camın eşsiz güzelliği nasıl oluşuyor? Cam füzyon sanatı nasıl yapılıyor ve füzyon cam fiyatları neye göre belirleniyor? Yakından bakalım… 

[widget-152]

 

Füzyon Cam Nasıl Yapılır? Füzyon Cam Tarihi 

Füzyon cam tekniği, en eski cam tekniklerinden biridir ve tarihi eski Mısır’a kadar uzanır. Anadolu’da da kullanılan bu cam işleme tekniğine dair eserleri Konya Karatay Medresesi Müzesi ve Ankara Sanat Müzesi’nde görmek mümkündür.

1930’lu yıllarda Amerikalı bir sanatçı tarafından tekrar kullanılmaya başlanan füzyon cam tekniği, Batı’nın ilgisini çekmiş ve kültürel – sanatsal ortamında yerini almıştır. Füzyon cam tekniğinde plaka halindeki camlar el gücüyle kesilir. Ardından daha önce kesilmiş olan zemin camı üzerine dizilir ve fırına yerleştirilir. Bu fırınlara füzyon fırını denir. Fırın içerisinde 750 - 900 ºC de pişen camlar bir bütün haline gelir. Kontrollü olarak soğutulduktan sonra fırından alınan camlar şekillendirilmeye ve boyanmaya hazır olur. Farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayan fizyon cam da temperli camlar kadar direçlidir.

Füzyon Tekniği ile Üretilmiş Camların Kullanım Alanları

Füzyon tekniği kullanılarak üretilen camlar; tablolar, kaseler, duvar panoları olarak kullanılabilir. Ayrıca iç aydınlatma ürünlerinde, kapı ve pencere tasarımlarında, masa ve sehpa camı yapımında füzyon camlardan yararlanılır.  

Genel olarak füzyon cam kullanılan alanlar

  • Kapılar, pencereler,

  • Çatı ışıkları,

  • Ara bölmeler,

  • Duvar panoları,

  • Merdiven korkulukları,

  • Masa üstü veya duvar objeleri,

  • Hediyelik eşya objeleri,

  • Banyo ve mutfaklarda dekor veya bordür olarak,

  • Aydınlatmalar,

  • Mobilya sektöründe ve mimaride çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

[widget-153]

Füzyon Cam Fiyatları – Neye Göre Belirleniyor?

Füzyon cam fiyatları; füzyon tekniği kullanılarak üretilecek camın modeline ve kullanım alanına, yapılacak tasarımlar ve kaç adet üretileceğine, kullanılacak malzeme ve ekipmanlara, ekstra beklenti ve taleplerinize göre belirlenmektedir. Füzyon cam fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Efor Cam satış danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Füzyon cam siparişleriniz için ekibimizle görüştükten sonra tasarım ve keşif ekibimiz sizi ziyarete gelecek ve ihtiyaçlarınızı belirleyecek. Renk ve model talepleriniz alındıktan sonra üretim aşamasına geçilecek. Hızlı kargo ile ürünlerinizi en kısa sürede alırken projenize ve kullanım amaçlarınıza bağlı olarak montaj hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (216) 4088 08 06