Mekanlarınıza Ayrıcalıklı Dokunuşlar...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Albert Genau Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Albert Genau Cam Balkon Sistemleri Hakkında Merak Edilenler

Albert Genau hakkında sıkça sorulan soruları ele alan bu yazıda, Albert Genau'nun sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgili merak edilenleri yanıtlamaya odaklanacağız. Albert Genau, yenilikçi cam sistemleri ve dış mekan çözümleri konusunda öncü bir firma olarak bilinir. Bu yazıda, Albert Genau'nun ürün yelpazesi, kalite standartları, montaj süreci, Albert Genau cam balkon fiyat politikaları ve müşteri hizmetleri gibi konuları detaylı bir şekilde ele alarak okuyuculara bilgi sunacağız. Bu sayede, Albert Genau hakkında merak edilen pek çok konuya açıklık getirmeyi amaçlıyoruz.

[widget-139]

Albert Genau hangi ülkeye ait?

Bir Türk markası olarak 52 ülkede 307 üretici bayisi, 1000'in üzerinde satış noktası ile Albert Genau Türkiye’nin en başarılı markalarından biridir.

Albert Genau kurucusu kimdir?

1960 yılında Isparta Şarkikaraağaç’ta doğan Adil Işıldak, memur bir babanın üç oğlundan biridir. Adil Işıldak’ın eğitim hayatı Ankara’da geçmiştir ve ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. 1983 yılında Albert Genau markasını kurmuştur. 

Albert Genau cam balkon avantajları neler?

Albert Genau cam balkon sistemleri üst düzey yalıtım, ekstra güvenlik, paslanmaz tekerler, açılı balkonlara uyum, jaluzi entegrasyonu, rüzgar kilidi, sarkmaz cam kanatlar, çocuk emniyet kilidi, su tahliye sistemleri gibi birçok avantaja sahiptir. Geniş uygulama alanı ve kolay kullanımıyla son yıllarda en çok tercih edilen cam balkon sistemleri olarak dikkat çekmektedir.

Albert Genau cam balkon imara aykırı mıdır?

Albert Genau cam balkon uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır. Yargıtay'ın verdiği karara göre, apartmandaki kat maliklerinin beşte dördünün yazılı izni olmadan yapılan cam balkonlar için ceza kesilmektedir. 

Albert Genau camlar rüzgarda kırılır mı?

Albert Genau cam balkonlarda kullanılan tüm camlar “temperli cam”dır. Temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

Albert Genau cam balkon sistemleri su sızdırır mı?

Albert Genau su tahliye sistemleri ve kendinden gölgeli profil dizaynı sayesinde su sızdırmazdır.

Albert Genau cam balkon temizlemesi kolay mıdır?

Albert Genau cam balkonların tüm camları tek tek içeri açılabildiği için hem dıştan hem içten çok rahatlıkla silinebilir. Bakımı ve temizliği kolay olan Albert Genau cam balkonların yüzeyi pürüzsüzdür. Cam balkon temizliği hakkında detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Küçük çocuğum için cam balkon emniyetli mi?

Albert Genau cam balkon sistemlerinde patentli çocuk emniyet kilidi bulunmaktadır. Dolayısıyla cam balkonlar kilitli olduğu sürece herhangi bir risk yaratmayacaktır. 

Albert Genau cam balkon hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?

Albert Genau sistemlerinde rulmanlar “paslanmaz çelik” tir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar ( vidalar, taşıma parçaları v.b.) dış iklim şartlarına dayanıklıdır.

Albert Genau cam balkonlar kaç yıl kullanılır?

Albert Genau cam balkonlar, bioklimatik pergola sistemleri, kış bahçeleri, giyotin cam ve sürme cam sistemleri 2 yıl garantili ve 10 yıl paslanmazlık garantisine sahiptir. Ömür boyu kullanım kalitesine sahip olan Albert Genau cam sistemleri, kullanım koşullarına uyulduğunda 10-20 yıldan fazla süre sorunsuz kullanılmaktadır.

Albert Genau kaç yıl garantili?

Albert Genau, tüm cam balkon sistemleri, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı 2 yıl parça garantilidir. Taşıyıcı aksamlar ise 10 yıl paslanmazlık garantisi altındadır. Türkiye'de tek uluslararası sertifikalı cam balkon sistemidir.

[widget-140]

Albert Genau garanti şartları nedir?

ALBERT GENAU ve STATÜ, IŞILDAK A.Ş.'ye ait tescilli markalar olup ürünlerin tamamı montaj tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir.

Yapılan sistemlerdeki, profil ve aksamın garantisi ALBERT GENAU / STATÜ markalarının sahibi IŞILDAK İnş. Taah. Tic. A.Ş’ne, imalatın, montajın, camın, imalat ve montajda kullanılan yan malzemelerin garantisi ise Albert Genau Yetkili Üretici BAYİ’sine aittir. Garanti süresi ve şartları konusunda özel bir durum var ise, BAYİ ile Müşteri arasında yapılacak sözleşmede durum belirtilmeli ve kayıt altına alınmalıdır ancak bu durum IŞILDAK A.Ş.'nin verdiği garanti süresi ve şartlarını etkilemez. 

Sistemlerde kullanılan tüm camlar 2 yıl BAYİ garantisi altındadır. (Garanti süresi içerisinde, camlarda tiyakol akması, lekelenme, renk değişimi, iki cam arası buharlanma vb. sorunlar garanti kapsamındadır. Cam, sistemin bir parçası olarak kullanılıp cambalkon sistemine dönüştüğü için, Camı üreten firmanın 2 yıldan daha uzun süre cama garanti vermesi, cambalkon sistemindeki camları kapsamaz. Garanti süresi dolan camlarda oluşabilecek deformasyonlar ise bedeli karşılığı değiştirilir) 

Sistemlerde, yüzeyin terlemesi, cam buğulanması (profil ve camın nemlenmesi) durumları görülebilir. Sistemde oluşan bu tür durumlar, uygulama yapılan mahalden ve çevresel faktörlerden kaynaklanabileceği gibi iç – dış ortam ısı farklılıklarından da oluşabilir. Garanti kapsamına girmez. 

Sistemlerin hiç biri ( Isıcam’lı olsa dahi ) %100 hava, su ve ses yalıtımı garantisine sahip değildir. 

Albert Genau aksamları (zincir ve dişliler hariç) paslanmaya karşı 10 yıl IŞILDAK A.Ş. garantisindedir.    

Motor ile hareket eden cam sistemlerinde kullanılan tüm motorlar 5 yıl garantilidir.

Albert Genau ve Statü markalı ürünler www.albertgenau.com internet sitesindedir. İnternet sitemizde yer almayan hiçbir ürün IŞILDAK A.Ş. garantisi altında değildir.  (Müşteri istekleri veya zorunluluk gereği BAYİ tarafından yapılan tüm ek sistemler ve uygulamalar, menfez, jaluzi, tente, pergola, sabit doğrama, sabit küpeşte, sineklik, pvc/alüminyum doğrama v.b. yine BAYİ sorumluluğundadır. 

Garanti kapsamında ücretsiz parça değişimi yapılması halinde değiştirilen parçanın garantisi uzamaz ancak ücreti karşılığında parça değişimi söz konusu ise değiştirilen parçanın/malzemenin garantisi, değiştirme tarihinden itibaren 1 yıldır.

Sistemlerin yapılabilir ölçüleri internet sitemizde yayınlanmış olup, bu ölçülere uygun olmayan sistemler garanti kapsamında değildir.

Yetkili Satış Bayilerinden Satın Alın!

Albert Genau yetkili satış bayisi listesinde yer almayan firmalardan cam balkon, pergola ya da kış bahçesi satın almayın.

IŞILDAK A.Ş., üretimi durdurulmuş veya yenilenmiş tüm ürünleri ile ilgili 10 yıl yedek parça bulundurmayı garanti eder. 

Boyalı ve renkli eloksal profillerde renk tonu farklılıkları oluşabilir. Renk tonu farklılıkları toleranslar dahilinde değil ise profiller garanti kapsamındadır.

Korkuluk veya korkuluk içeren ürünlerin uygulanması halinde sistemin gerektirdiği ebat ve özellikler ilgili yasal yönetmeliğe / belediyeye / bakanlığa vb. uygun olarak yapılması BAYİ ve MÜŞTERİ sorumluluğundadır.

Ürünlerle ilgili kullanım kılavuzları internet sitemizde yer almakta olup, bu koşullar dışındaki kullanımlar garantiyi geçersiz kılar.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (216) 4088 08 06