Mekanlarınıza Ayrıcalıklı Dokunuşlar...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bioklimatik Sistem Nedir?

Bioklimatik Pergola Sistemleri Ne İşe Yarar?

Biklimatik sistem ya da diğer adları ile Rolling Roof ve açılır kapanır tavan, açık mekanların hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde oluşturulması ve kullanılması için geliştirilmiştir. Bioklimatik pergolalar, kendi ekseni etrafında dönebilen panelleriyle farklı açılarda havalandırma ve ışıklandırma sağlayarak açık havanın tadını çıkarmanıza yardımcı olur.

Genellikle bahçe tasarımlarında kullanılan ve olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı şekilde üretilen bioklimatik sistemler hem katlanma hem de toplanma hareketini birlikte sunan dünyadaki tek sistemdir. Bu nedenle hem yaz hem kış ayları için en özel ve kullanışlı açık hava çözümlerindendir. Bioklimatik sistem nedir ve özellikleri hakkında detaylı bilgi yazımızda…

[widget-144]

Biyoklimatik Pergola Özellikleri

Bioklimatik pergola, kış bahçesi ve teras oluşturmada en çok tercih edilen sistemlerdir. Hem evleri hem de restorandan otele farklı işletmeleri daha kullanışlı hale getiren bioklimatik pergola özellikleri;

 • Bioklimatik sistem otomatik bir mekanizma ile çalışır.
 • Açılır kapanır tavan sistemi sayesinde hava şartlarına uyum sağlar.
 • Güneşten faydalanmak için farklı açılarda açılabilir.
 • Bioklimatik sistem havalandırma özelliğine sahiptir.
 • Bioklimatik sistem dayanıklı malzemelerden üretilir, uzun yıllar kullanılabilir.
 • Bioklimatik pergola temizlik ve bakımı kolaydır. Katlanma özelliği sayesinde içten kolayca temizlenebilir.
 • Bioklimatik sistem kış bahçesine dönüştürülebilir.
 • Aynı anda hem gölgelendirme hem havalandırma yapılabilir.
 • Bioklimatik pergola sistemleri isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile renklendirilebilir; istenilen her renkte boyanabilir.
 • Bioklimatik sistem enerji tasarrufu sağlar. Güneş ışınlarından maksimum yararlanma ve daha az elektrik harcama konusunda teşvik edicidir.
 • Bioklimatik sistem aynı zamanda mekanın estetik değerini de artırır. Farklı ve şık bir görünüm katar.

Bioklimatik sistem, uzun ömürlü ve konforlu bir dış mekan sistemidir. Otomatik kumanda ile kontrol edilebilir. Bioklimatik pergolalar yaşam alanlarını özelleştirmeyi sağlar.

Bioklimatik Pergola Kullanım Alanları

Bioklimatik sistem, evlerin, teras, balkon ve veranda gibi bölümlerinde de sık sık kullanılır. Bahçesi olan lokanta ve kafelerde sıkça tercih edilen bioklimatik pergola sistemleri, her mevsim açık hava keyfi yaşamak için idealdir. Bioklimatik kullanım alanları

 • Veranda, bahçe, açık hava etkinlik alanları ve organizasyon mekânları,
 • Okul, hastane ve işyerleri,
 • AVM, garaj ve depo alanları,
 • Kafe, bar, restoran ve oteller,
 • Teras ve balkondur. Bioklimatik sistem, bioklimatik tente ya da bioklimatik pergola şeklinde farklı mekanların ihtiyaçlarına cevap verir.

Bioklimatik sistemler; 4 mevsim bahçe ve açık hava konforu yaşamak, yaşam alanlarından maksimum verim almak, işletmelere ekstra mekanlar katmak için hemen her yerde tercih edilmektedir.

[widget-145]

Bioklimatik Sistem Fiyatları - Bioklimatik Pergola Maliyeti

Bioklimatik sistemler, dış mekanlarda konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için tasarlanmış yenilikçi yapılar olarak popülerlik kazanmaktadır. Ancak, bioklimatik sistem fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında pergolanın boyutu, tasarımı, kullanılan malzemelerin kalitesi, ek özellikler ve montaj hizmetleri yer alır. Genellikle, bioklimatik sistemlerin başlangıç ​​fiyatı 10000 – 20000 TL civarında olabilir. Ancak, daha büyük veya özelleştirilmiş projelerde fiyatlar önemli ölçüde artabilir. Ek olarak, kurulum, nakliye ve montaj hizmetleri de fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle, bioklimatik sistem satın almadan önce ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun seçenekleri değerlendirmek ve birkaç farklı tedarikçi ile fiyat teklifi almak önemlidir.

Bioklimatik pergola fiyatları hakkında bilgi almak ve bioklimatik pergola sistemlerinin özellikleri hakkında detayları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (216) 4088 08 06