Mekanlarınıza Ayrıcalıklı Dokunuşlar...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Cam Balkon Güvenli mi? Cam Balkonların Avantajları Neler?

Cam Balkon Yaptırmadan Önce Mutlaka Okuyun!

Balkonunuza yepyeni bir düzen getirmek istiyorsanız cam balkonlar iyi bir alternatif olabilir. Ancak cam balkon yaptırmadan önce dikkatli olmakta fayda var. Genellikle açık balkonlar, sürekli olarak tozlanır, kirlenir ve yağmur, kar gibi hava koşullarından olumsuz etkilenir.

Özellikle yazlık evlerde, kış boyunca balkonlar temizlemesi çok zor bir hal alır. Durum böyle olunca da ev sahipleri, cam balkon sistemlerini araştırmaya başlar. Merak etmeyin, şimdi sizlere cam balkonların avantajlarından, cam balkon m2 fiyatından bahsedeceğiz. Ama dilerseniz önce cam balkonların güvenliğini konuşalım…

[widget-137]

 

Cam Balkon Ne Kadar Güvenli?

Cam balkon yaptırmak üzere olan herkes, özellikle de küçük çocuğu olan aileler, cam balkon güvenli mi diye merak eder. Cam balkonlarda temperli cam kullanıldığından darbelere karşı üst düzeye dayanıklılığa sahip olurlar. Dolayısıyla da kaza riskini en aza indirirler. Cam balkonların avantajlarından en önemlisi, kırıldıklarında toz taneciği gibi ufalanmalarıdır. Büyük ya da kesici parçalara bölünmezler. Bu yüzden de kırılsalar bile tehlikeli durumlar yaratmazlar. 

Cam Balkon Sistemlerini Neden Tercih Etmelisiniz? Cam Balkonların Avantajları Neler?

Cam balkon ne kadar güvenli, kırılır mı ve kırılırsa ne olur diye araştıranların içini rahatlattığımıza inanıyoruz. Şimdi de cam balkonların fonksiyonel olup olmadığına değinelim. 

Cam balkonların avantajlarından ilki, mükemmel bir tasarım özelliğine sahip olmasıdır. Evinize cam balkon sistemleri yaptırdığınızda dışarıdan oldukça modern, yenilikçi ve özgün bir zevke sahip olduğunuz düşünülecektir. Bu yüzden dekorasyonuna ve tarzına önem verenlere özellikle cam balkon sistemlerini öneriyoruz. 

Cam balkonun avantajlarından bir diğeri de geniş bir kullanım alanı yaratmasıdır. Eski düzendeki cam paneller ya da panjurlar, görüş açınızı çok fazla daraltır ve balkon keyfinizin bölünmesine neden olur. Cam balkon sistemlerinde ise önünüz her zaman açık olur, mükemmel bir seyir keyfi yaşarsınız. 

Cam balkonun faydalarından bahsetmeden önce aklında cam balkonların nasıl kurulduğuyla ilgili acabalar olan okuyucularımıza da bilgi verelim. Evinizin çok fazla kirleneceğinden, dağılacağından ya da size çok fazla iş çıkacağından endişe ediyor olabilirsiniz. Ancak cam balkonun avantajlarından bir diğeri, kolay kurulum özelliğinin bulunmasıdır.

Yani cam balkon sistemleri için standart balkonları kurmaya göre daha az zaman harcarsınız. 

Peki cam balkonların avantajları bunlarla mı sınırlı? Tabii ki değil. Cam balkon sistemi yaptırdığınızda çevre dostu malzemeler kullanmış, doğaya zarar vermemiş olursunuz. Bildiğiniz gibi metaller zaman içinde korozyon nedeniyle zarar görür ve doğa için tehlikeli olan yayımlar yaparlar. Cam ise son derece güvenli ve doğa dostu yapısıyla hem sizleri hem de çevreyi korur. 

Ve geldik cam balkonun faydalarından en önemlisine. Isı ve ses yalıtımı… Şu an bu yazıyı okuyan çoğu kişinin cam balkon sistemlerini ısıyı korumak için tercih edeceğini biliyoruz. Özellikle soğuk illerde yaşayanlar ve denize yakın ilçelerde oturanlar için dışarının soğuğunun içeriye girmemesidir. Aynı şekilde cadde üstünde oturanlar ya da okul ve hastaneye yakın olan daireler için de ses yalıtımı çok önemlidir. Cam balkonların avantajları hem ses hem de ısı yalıtımı yaparak kullanıcılara maksimum konfor sağlamasıdır. 

[widget-141]

Cam Balkon m2 Fiyatı Nedir? Cam Balkon Fiyatları Neye Göre Değişir?

Cam balkon sistemleri izolasyonlu yapısı, güvenilir olması ve modern görüntüsü ile son dönemlerde en çok tercih edilen sistemlerden biri. Aynı zamanda da kişisel alan yaratmada ve mahremiyeti korumada da büyük avantajlar sağlıyor. Peki, bu çok yönlü fayda sağlayan cam balkonların fiyatları kaç TL’den başlıyor?

Cam balkon m2 fiyatı, renkli, standart ve ısıcamlı camlara göre değişiyor. Cam balkon fiyatları ise alanın büyüklüğüne ve tercih ettiğiniz kaliteye göre farklılık gösteriyor. Ancak size cam balkon fiyatlarının hesaplanması için örnek bir model söyleyebiliriz: Balkonun toplam uzunluğu ile yüksekliği çarpılarak toplam cam balkon metrekaresi elde edilir. Bu metrekare ile cam balkon m2 fiyatı çarpılarak toplam cam balkon fiyatı bulunur.

Dilerseniz cam balkon m2 fiyatı ile ilgili net bir bilgi almak ve evinizin ihtiyaçlarına uygun çözümlere ulaşmak için cam balkon satış bayisi Efor Cam merkezimizi arayabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (216) 4088 08 06